Az elmúlt negyed évszázadban felszedett tudásomat igyekszem átadni a hallgatóságnak, és mindezt a tudást gyakorlati oktatások keretében be is mutatom a résztvevőknek. Az oktatási anyagaim tartalmazzák a régmúlt hagyományaira és anyag használatára épülő, népi építészeti technikák bemutatását, a saját tanyánkon; a Kacár Tanyán több mint két évtized alatt összegyűjtött tudás átadását, bemutatását (workshop) akár választott helyszínen (pl. a megrendelő saját házán, tanyáján)Jómagam sárfalak, tetőfedések és födémek, tüzelőberendezések mellék és lakóépületek elkészítéséhez és javításához illetve karbantartásához nyújtok segítséget. Tanácsokkal, szerszámokkal, eszközökkel, vályogház felújítóknak, kész bekevert hagyományos törekes-pelyvás, lótrágyás tapasztó anyagokkal (kül és beltéren egyaránt).
Hogyan tudok segíteni, hogy bárki tervezett önellátása fenntarthatóvá váljon?
Például abban, hogy milyen szempontok alapján válasszon az illető olyan élőhelyet magának és családjának, ahol majd az a megélhetésükhöz, fennmaradásukhoz és fejlődésükhöz megfelelő lehetőségeket biztosítson megújuló energiák felhasználásával.
Ősi technikákat alkalmazva hogyan építsen olcsón, saját kezűleg állatai számára ólat, istállót, hodályt, kemencét, családjának meleg otthont, helyben található természetes és újrahasznosított (bontott) anyagokból (kő, fa, sár, stb.). Megtanítom, hogyan gondozza állatait, növényeit, hogy azok majd saját maga által feldolgozva, tartósítva, tárolva, hasznot hajtsanak megélhetőségükhöz (létfenntartásukhoz)
Miként művelje haszontalannak tűnő (lehet épp parlagon heverő) termőföldjét és miképpen tartsa azt megfelelő termőerőben (vetésforgó, direktvetés, mélymulcsos kert, köztes vetés, takarónövények használata, erdőkert, trágyakezelés, komposztálás,)